Snažíme se být dobrou hospodou s dobrým pivem


Číst
Restaurace U Libora

Hospoda U Libora v Sázavě je vyhlášená nejen mezi vodáky, ale také mezi místními. V restauraci s tankovým Kozlem a dalšími pivy Plzeňského Prazdroje na čepu totiž mají pivo rádi a skvěle se o ně starají.

Od začátku května se U Libora čepuje nově také nefiltrovaný a nepasterovaný ležák s kvasnicemi – Velkopopovický Kozel Kvasničák.

„Souhlasil jsem bez většího zaváhání,“ říká majitel restaurace Rostislav Rezek, proč souhlasil s nabídkou Prazdroje a zapojil se stejně jako přibližně dalších několik set hospodských do Volby sládků, ročního programu zaměřeného na pivní novinky.

„Jsem hospodský a jsem zároveň podnikatel. Chci, aby lidé chodili na pivo do hospody. Líbí se mi, že má pivovar v nabídce pivo, které se nedá koupit v obchodě v balených variantách. Chcete vynikající, skvěle ošetřené pivo? Tak to na ně musíte k nám do hospody,“ shrnuje své důvody.

Speciály chtějí své

Reakce hostů jsou podle Rostislava Rezka pozitivní. „Je to zpestření sortimentu. Samozřejmě že se každý rád vrátí ke své značce, ale ochutná rád něco nového a nezůstává jen u jednoho. Navíc mladší zákazníci v tomhle nejsou tak konzervativní. A všichni přitom vědí, že za necelý měsíc se mohou těšit na další novinku.“

Pivní speciály potřebují zvláštní péči, v případě kvasnicového piva je nejdůležitější správné uskladnění. Sudy s Kvasničákem proto mají U Libora v chladicím boxu a otočené dnem vzhůru. „Než jde sud na čep, tak se otočí do standardní polohy, aby se kvasnice rovnoměrně promíchaly a nefiltrované a nepasterované pivo neztratilo nic ze své chuti,“ vysvětluje majitel.

Když se následně o správné načepování a prvotřídní servis postará usměvavý personál, nemůže být host nespokojený. U Libora o tom vědí svoje: „Snažíme se být jednoduše dobrou hospodou se skvělou kuchyní, pivem a obsluhou.

Velký podíl na tom má celý náš tým včetně dvou kolegyň – Míši Janovové a Blanky Šaichové. Ty v soutěži Mistr výčepní 2015 získaly páté a sedmé místo z více než dvou stovek přihlášených výčepních z celé republiky,“ uzavírá Rezek.

Zobrazit originál

PixelBrothers
Powered by Pixel Brothers